مشکل جدی ساخت ۴ میلیون مسکن؛ بانک‌ها همکاری نمی‌کنند

ساخت مسکن در تهران

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گفت: «اگر تسهیلات به‌موقع پرداخت نشود در انجام تعهدات برای ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی طی ۴ سال با مشکل مواجه می‌شویم.»

نهضت ملی مسکن، فراقوه‌ای است

رستم قاسمی گفت: «طرح نهضت ملی مسکن یکی از مهم‌ترین موضوعات کشور بوده که نه تنها محدود به یک وزارتخانه نمی‌شود بلکه فراقوه‌ای است.

پرداخت تسهیلات، چالش‌ ساخت نهضت ملی مسکن

وی پرداخت تسهیلات را یکی از چالش‌های ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن اعلام کرد و افزود: «در قانون پیش بینی شده 20 درصد منابع تسهیلاتی بانک‌ها به حوزه مسکن اختصاص پیدا کند در حالی که بانک‌ها همکاری لازم را ندارد.

از این رو مقرر شد جلسه ای با حضور رئیس بانک مرکزی و بانک‌ها اصلی و مورد نظر در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شود.»

وی ادامه داد: «اگر تسهیلات حوزه مسکن به موقع پرداخت نشود، در انجام تعهدات خودمان را در ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در چهار سال با مشکل مواجه می‌شویم از این رو از همکاری نمایندگان مجلس تشکر می‌کنم. امیدوارم با رفع موانع تعهد دولت برای ساخت مسکن که دغدغه رئیس جمهور است، بر طرف شود.»

تاکید رییس جمهور بر ساخت 4 میلیون مسکن

قاسمی گفت: «رئیس جمهور با توجه به دغدغه‌ای که برای ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن دارد به وزارت راه  وشهرسازی آمده و به صورت میدانی گزارشات را بررسی کرد. رئیس جمهور تاکید کرد که حتما تعهدات دولت برای ساخت واحدهای مسکونی باید عملی شود.

همچنین در خصوص موانع اجرای طرح بحث و گفت وگو صورت گرفت و برای زمین‌هایی که دستگاه‌های دولتی باید به وزارت راه و شهرسازی واگذار کنند، بازه زمانی  پیش بینی شد.»

تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی در خصوص تامین زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن عنوان کرد:« 3 میلیون 200 هزار واحد مسکنی در شهرها و 800 هزار واحد مسکونی در روستا مطابق با طرح نهضت مسکن ساخته خواهد شد در همین راستا برای حدود یک میلیون و  500 هزار زمین تامین شده و هم اکنون در حال بارگزاری هستند.

همچنین زمین مورد نیاز برای یک میلیون و 400 هزار واحد مسکونی در حال تغییر کار بری در شورای برنامه ریزی استان و شورای عالی شهرسازی است که باید تا پایان شهریور ماه انجام شود. مسئله تامین زمین برای 3 میلیون 200 هزار واحدمسکونی شهری تا چند ماه آینده به پایان خواهد رسید.»

منبع: خبرگزاری تسنیم

اشتراک گذاری در :

به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی email

پست های مرتبط

ارسال
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments